Τα μείζονος σημασίας ζητήματα που αντιμετωπίζει ο Δήμος, συζήτησε ο Δήμαρχος Αιγάλεω Γιάννης Γκίκας με τον Αναπληρωτή Υπουργό Εξωτερικών Μιλτιάδη Βαρβιτσιώτη, που επισκέφτηκε το Δημαρχείο Αιγάλεω.
Ο κ. Γκίκας ενημέρωσε τον Υπουργό για τις παρεμβάσεις που απαιτούνται, ώστε να προωθηθούν μια σειρά από σημαντικά θέματα, όπως, η ανάδειξη της Ιεράς Οδού και του Άλσους Αιγάλεω, η αναδάσωση του Ποικίλου Όρους, η αντιμετώπιση των προβλημάτων των σχολικών κτιρίων και η απομάκρυνση των πυλώνων υψηλής τάσης από την πόλη μας.
![](https://www.aigaleo.gr/wp-content/uploads/2021/02/FB_IMG_1612205485232-1024x682.jpg)
![](https://www.aigaleo.gr/wp-content/uploads/2021/02/IMG_20210201_212234.jpg)